Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

22 kwietnia obchodzony jest 
Dzień Ziemi. Jego celem 
jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie społeczeństwu, jakie zagrożenia wiążą się
 z rozwojem przemysłu
. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach świata. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano go w 1990. Jak co roku dzieci z Naszego Przedszkola również brały udział w obchodach […]

W sobotę podczas otwarcia sezonu rowerowego w Naszym Mieście pogoda dopisała. W promieniach słońca w Centrum Sportów Letnich i Wodnych  na scenie stanęły dzieci z grupy Żabki. Kolorowe stroje, uśmiechy na twarzy, dobry humor- tak można opisać młodych  artystów, którzy zaprezentowali się w dwóch porywających tańcach.  

Dnia 18 kwietnia 2018 roku w Przedszkolu 28 odbył się konkurs plastyczny „Przedszkolak sprawny, bezpieczny i zdrowy”, na którym nasze Przedszkole reprezentowała dziewczynka z grupy „Żabki”. Gratulujemy Hani wspaniałej pracy.  

Dnia 27.04.2018 roku odbędą się zajęcia edukacyjne „Czyste ręce” dla dzieci z grup: Domisie, Biedronki i Kubusie Puchatki.

Dnia 25.04.2018 roku odbędzie się prelekcja ekologiczna dla dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

DZIEŃ ZIEMI   Dnia 23.04.2018 (poniedziałek) obchodzimy w przedszkolu Światowy Dzień Ziemi.   Dzieci tego dnia mogą ubrać się na zielono oraz prosimy aby przyniosły jednorazowe rękawiczki.

Trwa wielka akcja „Dziennika Zachodniego” poświęcona przedszkolom! Które przedszkola są najlepsze w miastach i powiatach? Które nauczycielki są najbardziej lubiane przez dzieci i cenione przez rodziców? Która grupa przedszkolna jest najsympatyczniejsza? Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/przedszkole/a/przedszkole-na-medal-glosowanie-rozpoczete-sprawdz-wyniki-najlepsze-przedszkola-i-nauczyciele-najsympatyczniejsze-grupy-maluchow,13000852/   Zapraszamy naszych symapatyków do oddania głosów na nasze przedszkole, grupy, panie.

Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym możemy zobaczyć, jak funkcjonuje nasze dziecko w grupie przedszkolnej, jakie ma problemy i trudności. Dzieci z grupy ,,Wiewiórki” na takie własnie zajęcia zaprosiły rodziców. Zajęcia rozpoczęły się od radosnego powitania a główną tematyką były zwierzęta, dzieci prezentowały swoje wiadomości na ich temat. Osoby obecne na […]

Szanowni Rodzice, Dnia 19.04.2018 dzieci z grup Domisie i Wiewiórki wybierają się na wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na przedstawienie pt. ,,Bajka o stworku bez kolorku”. Szczegółowe informacje u wychowawców grup.

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze:   Tematyka miesiąca:  Szybko biegnie każdy dzień, rosnę szybko, dużo wiem Na wsi zawsze jest wesoło, tyle pól i zwierząt wkoło Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!   Osiągnięcia: Umożliwienie dzieciom zdobywania wiedzy na temat […]