Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Drodzy Rodzice!! Ze względów organizacyjnych spotkania we wszystkich grupach z okazji dnia Babci i Dziadka zostają przeniesione na inny termin. Szczegółowe informacje u wychowawców grup.  

Drodzy Rodzice,   Dnia 06 lutego 2019 r. chętne dzieci  z grup Słoneczka i Biedronki jadą na wycieczkę do Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej  na przedstawienie pt.: „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Szczegółowe informacje u wychowawców grup.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. W trakcie realizacji programu dzieci brały udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne. Za uczestnictwo w programie otrzymaliśmy stosowny certyfikat.

Program „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci” ma na celu poszerzenie wiedzy rodziców,nauczycieli i dzieci na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku dziecięcego po to, aby szybko i w odpowiedni sposób zapobiegać ich rozprzestrzenianiu. Nasze przedszkole w bieżącym roku  bierze udział w realizacje programu za co otrzymaliśmy stosowny certyfikat.

Nasze Przedszkole wzięło udział w drugiej edycji konkursu w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej tematy związane z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze „Bezpieczni za kółkiem 2018”. Tegoroczna akcja skupiała swoją uwagę zwłaszcza na edukacji dzieci i młodzieży. Twórcą i ambasadorem projektu jest trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz.

Do przedszkola zawitał Teatr „Skrzat” z przedstawieniem „Przyjaciele z leśnej polany”. Dzieci uświadomiły sobie jak ważna w życiu jest przyjaźń. Przedszkolakom bardzo podobali się bohaterowie: Krówka Krasulka, Świnka, Leśny Skrzat, Wilk, a przede wszystkim „super bohater”, czyli  Batman. I jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło i przyjaźń […]

  Nowy Rok – mija czas Zimowa olimpiada przedszkolaków Eksperymenty z wodą i śniegiem Z pamiętnika babci i dziadka Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze: wdrażanie do poprawnego posługiwania się pojęciami dotyczącymi następstwa czasu (wczoraj, dzisiaj, jutro, rano, wieczorem, w tym nazwami pór roku, nazwami dni tygodnia i miesięcy) wdrażanie do czytania sylab i wyrazów utworzonych z poznanych […]

Drodzy Rodzice, Dnia 01 lutego 2019 r.  w godzinach dopołudniowych w Naszym Przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci. Prosimy o zapewnienie stroju karnawałowego dla dzieci we własnym zakresie. Szczegółowe informacje u wychowawców grup. Życzymy miłej zabawy !!!!

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE STYCZEŃ 2019 3, 4 – LATKI „KUBUSIE PUCHATKI” • Dostrzeganie powtarzalności pór roku, miesięcy; • Spostrzeganie sekwencji czasowych: krótszych i dłuższych (godzin, dni, miesięcy); • Zapoznanie dzieci z nazwami miesięcy, pór roku, dni tygodnia; • Rozwijanie zdolności dostrzegania i wyodrębniania rytmów i sekwencji czasowych. • Zaspokajanie […]

Drodzy Rodzice! 09.01.2019 r.   w Naszym Przedszkolu odbędą się zajęcia edukacyjne pt. ,,Kto śpi zimą a kto nie?”. Szczegółowe informacje u wychowawców grup.