Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:

• Poznawanie przez dzieci sposobów przygotowania się zwierząt do
  • Uwrażliwienie dzieci na pomaganie ptakom w związku z trudnymi warunkami ich bytowania zimą.
  • Wprowadzenie drukowanej i pisanej litery „d”, „D”, „y”. „u”, „U”.
  • Kształtowanie umiejętności posługiwania się pojęciami
  • Wdrażanie do dbania o własne zdrowie – przestrzeganie pory snu oraz codziennej wieczornej i porannej higieny
  • Zachęcanie dzieci do mówienia rodzicom wieczornego „dobranoc” i porannego „dzień dobry”.
  • Prezentacja domowych urządzeń technicznych i bezpieczne z nich korzystanie
  • Wzbogacanie wiedzy dzieci na temat wybranych wynalazków.
  • Kształtowanie pojęcia liczby 5, „0”,6
  • Kształcenie nawyku zwracania się o pomoc do osób dorosłych w sytuacjach niecodziennych, powodujących niepokój.
  • Uświadamianie, że należy dbać o bezpieczeństwo swoje i domowników, i dlatego tylko dorośli otwierają drzwi i zapraszają obce osoby do mieszkania.
  • Wdrażanie do świadomego uczestniczenia w życiu rodzinnym w czasie odpoczynku, wykonywania prac domowych oraz remontów.
  • Kształcenie umiejętności dobierania stroju stosownego do sytuacji, pory roku i pogody.
  • Zachęcanie dzieci do udziału w przygotowaniach do świąt. Przybliżenie dzieciom zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami .
  • Nauka śpiewania kolęd i pastorałek. zachęcanie dzieci do wspólnego i rodzinnego śpiewania kolęd..
  • Zachęcanie do okazywania wdzięczności i radości z otrzymywanych prezentów.
  • Kształcenie umiejętności pełnienia roli gospodarza w czasie uroczystości przedszkolnych.
  • Przybliżenie dzieciom pozytywnych i negatywnych skutków żywiołów.
  • Kształcenie u dzieci umiejętności rozpoznawania stanów skupienia wody w przyrodzie.
  • Kształcenie umiejętności dostrzegania obiegu wody w przyrodzie.
  • Rozbudzanie zainteresowań dzieci eksperymentowaniem poprzez prowadzenie zabaw badawczych.
  • Zapoznanie dzieci z tradycją świętowania na zakończenie roku.
Kategoria: Praca w grupach