Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.

W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się W Czwartek  30 listopada w grupie Starszaków. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Uczestnicy mogli poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom i rodzicom   taniec z „ Magiczna liczba 7” i na gazecie. Nie zbrakło tez tradycyjnego lania wosku. Na koniec, w podziękowaniu i na dobry nastrój do końca dnia, panie rozdały uczestnikom słodkie andrzejkowe cukierki z wróżbą.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

Kategoria: Wydarzenia