Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Dzieci z grupy Kubusie Puchatki przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji   Marzycielska Poczta. Przedszkolaki  wraz z wychowawcami zabrali się za przygotowywanie listów i pocztówek dla chorych i cierpiących dzieci. „Marzycielska Poczta” jest akcją polegająca na napisaniu listu i dodaniu czegoś od siebie – może być to ozdoba albo rysunek – a następnie na wysłaniu ich do chorych dzieci w całej Polsce, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Korespondencja ta dodaje dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Każdego miesiąca do dzieci z Marzycielskiej Poczty docierają tysiące listów i kartek z Polski i świata.

Pragniemy tym drobnym gestem wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów. Wspólna idea wprowadziła nas w przedświąteczny klimat.

Kategoria: Akcje i programy