Przed nami Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Kampania poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Została ona zainaugurowana kilka lat temu w Gdańsku, a następnie przyłączały się do niej kolejne miasta. W tym roku również Dąbrowa Górnicza przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji. Bierze w niej udział pięć dąbrowskich placówek: Przedszkole nr 6, 12 i 14, Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Każdy z uczestników otrzyma niespodzianki, a dla najaktywniejszych przewidziano dodatkowe nagrody!

Zapraszamy do zabawy i „aktywnych podróży”

Kategoria: Ogłoszenia