Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze:

Tematyka miesiąca:

1. Szybko biegnie każdy dzień, rosnę szybko, dużo wiem
  2. Na wsi zawsze jest wesoło, tyle pól i zwierząt wkoło
  3. Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza
  4. Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!

Osiągnięcia:

• Umożliwienie dzieciom zdobywania wiedzy na temat wsi i zwierząt hodowlanych (uświadomienie potrzeby hodowania zwierząt, wskazanie, jakie korzyści przynosi to człowiekowi).
  • Wspieranie dzieci w podejmowaniu prób globalnego czytania prostych wyrazów.
  • Umożliwianie zdobywania doświadczeń w mówieniu oraz byciu słuchanym.
  • Wdrażanie do właściwego, bezpiecznego posługiwania się narzędziami oraz kształcenie umiejętności. Kształtowanie u dzieci intuicyjnego rozumienia zdrowia.
  • Zapoznawanie z zawodem lekarza, kształtowanie pozytywnego stosunku do pracowników służby zdrowia.
  • Kształtowanie właściwych zachowań związanych z wizytami w gabinecie lekarskim.
  • Wyrabianie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, przyzwyczajanie do dbania o sprawność fizyczną i własne zdrowie.
  • Rozwijanie zdolności  kodowania i dekodowania do ludzi chorych  (współczucie, chęć niesienia pomocy).
  • Kształtowanie u dzieci przekonania o konieczności poszanowania przyrody i obowiązku dbania o nią.
  • Zapoznanie z przyczynami zanieczyszczania środowiska naturalnego (wody, gleby, powietrza), zachęcanie do czynnego udziału w akcjach propagujących idee ekologiczne (np. w akcji „Sprzątanie świata”).
  • Rozwijanie umiejętności grupowania, porządkowania różnych rzeczy, rozwijanie umiejętności uogólniania, wnioskowania i wypowiadania się w sposób zrozumiały dla innych.
  • Zachęcanie dzieci do eksperymentalnego poznawania świata przyrody, wdrażanie do samodzielnego podziału zadań podczas pracy w grupie.
Kategoria: Praca w grupach