Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne

Maj 2018

„Kubusie Puchatki”

• Kształtowanie poczucia przynależności do narodu i kraju – wdrażanie do poczucia odrębności narodowej.
  • Zapoznanie z legendami z różnych rejonów Polski.
  • Rozwijanie świadomości bycia Europejczykiem.
  • Zapoznanie z wybranymi strojami regionalnymi oraz melodiami wybranych tańców ludowych.
  • Nauka wybranego tańca ludowego.
  • Doskonalenie umiejętności czytania w zakresie poznanych liter.
  • Kształcenie umiejętności mierzenia długości.
  • Kształtowanie postaw patriotycznych wobec małej ojczyzny – miejscowości i okolicy, w której mieszkają dzieci.
  • Kształcenie umiejętności odróżniania fikcji literackiej od zdarzeń rzeczywistych.
  • Wdrażanie poczucia odpowiedzialności za swoje zachowanie, szczególnie za zdrowie i bezpieczeństwo.
  • Uświadamianie ważnej roli osób dorosłych przestrzegających przed różnymi sytuacjami.
  • Wdrażanie do bezpiecznego, świadomego zachowania się poza placówką
  • Wzbogacanie wiedzy na temat prac wiosennych wykonywanych przez ludzi w ogrodzie.
  • Założenie hodowli fasoli, ustalenie cyklu rozwoju fasoli – kształtowanie postawy badawczej wobec otaczającego świata przyrody.
  • Prezentacja wybranych gatunków roślin i zwierząt – mieszkańców łąki.
  • Kształcenie umiejętności rozpoznawania i nazywanie wybranych roślin i zwierząt.
  • Obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie wiosną – w świecie roślin i zwierząt.
  • Kształcenie umiejętności rozwiązywania i układania zadań tekstowych.
  • Kształcenie umiejętności układania i odczytywania działań arytmetycznych.

Elementarz dobrego wychowania – Ady dobre rady:

• Zachęcanie do codziennego obserwowania zmian, jakie zachodzą wiosną w przyrodzie.
  • Wdrażanie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
  • Kształtowanie nawyku witania się i żegnania z osobami bliskimi, osobami znajomymi oraz nowopoznanymi.
  • Wdrażanie do dbałości o przyrodę – szacunku dla roślin i zwierząt.
  • Uświadamianie, że wszystkie żywe stworzenia mają prawo do bezpiecznego życia.
  • Kształcenie umiejętności bezpiecznego zachowania się w czasie wycieczek na łąkę, do parku czy lasu.
  • Wdrażanie do dbania o własne uprawy doniczkowe oraz rabaty w ogródkach.

Kategoria: Praca w grupach