Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc: CZERWIEC

,,Biedronki”

Tematyka miesiąca:

1. Coś się skrada, coś szeleści, dżungla sto tajemnic mieści
  2. Góry, morze, wieś, jezioro, gdzie rodzice nas zabiorą?
  3. Jestem Polakiem i Europejczykiem
  4. Żegnamy przedszkole, po wakacjach spotkamy się znowu w przedszkolu albo w szkole.

Osiągnięcia:

• Umożliwienie dzieciom zdobywania wiadomości na temat zwierząt żyjących w dżungli.
  • Rozwijanie zdolności liczenia, dodawania i odejmowania oraz grupowania elementów (określanie liczby elementów w zbiorze, rozumienie pojęcia „równoliczny”).
  • Ćwiczenie spostrzegawczości, pamięci i wrażliwości słuchowej.
  • Kształcenie zdolności negocjowania podczas wspólnego tworzenia gier ściganek
  • Zapoznanie dzieci z krajobrazami charakterystycznymi dla różnych regionów Polski.
  • Doskonalenie umiejętności wyrażania myśli w formie zdań (poprawnych składniowo, logicznie i gramatycznie).
  • Uświadomienie konieczności objęcia ochroną niektórych gatunków roślin i zwierząt.
  • Budzenie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie do podejmowania prób samodzielnego czytania.
  • Wdrażanie dzieci do wyodrębniania głosek w prostych słowach.
  • Rozwijanie umiejętności wyrażania emocji w sposób akceptowany społecznie.
  • Kształtowanie poczucia przynależności do narodu i kraju – wdrażanie do poczucia odrębności narodowej.
  • Zapoznanie z legendami z różnych rejonów Polski.
  • Rozwijanie świadomości bycia Europejczykiem.
  • Zapoznanie z wybranymi strojami regionalnymi oraz melodiami wybranych tańców ludowych, nauka wybranego tańca ludowego.
  • Doskonalenie umiejętności czytania w zakresie poznanych liter.
  • Kształcenie umiejętności mierzenia długości.
  • Wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
  • Kształtowanie, w trakcie planowania zabaw, postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz osób uczestniczących w zabawach.
  • Przygotowanie do podjęcia roli ucznia, kształtowanie pozytywnej postawy wobec szkoły i nauki szkolnej.
  • Kształcenie umiejętności planowania swoich działań.
  • Doskonalenie umiejętności recytowania wierszy, śpiewania piosenek, aktywnego uczestnictwa w uroczystościach przedszkolnych.
Kategoria: Praca w grupach