Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Dzieci z grup Wiewiórki i Domisie wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa w Siewierzu. Przedszkolaki przeszły ścieżkę dydaktyczną, gdzie poznały warstwową budowę lasu oraz występujące tam rośliny i zwierzęta. Dzieci nauczyły się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów najczęściej spotykanych w lesie oraz tropy i ślady zwierząt. W izbie przyrodniczej dzieci poznały wszystkie ssaki i ptaki leśne, a także ich odgłosy. Podziwiały kolekcje różnokolorowych motyli i innych rzadko spotykanych owadów. Wycieczka zakończyła się zjedzeniem przywiezionego ze sobą obiadku i zabawami na łonie przyrody. Na pewno znów pojedziemy do lasu ale już bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia zdobyte w Nadleśnictwie.

Kategoria: Wydarzenia