05Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne: „Żabki”

• Wzbogacanie wiedzy na temat życia ludzi na różnych kontynentach.
  • Poznawanie muzyki etnicznej różnych zakątków świata.
  • Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej.
  • Prezentacja zabaw, w które bawią się dzieci na różnych kontynentach .
  • Doskonalenie umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
  • Doskonalenie umiejętności czytania w zakresie poznanych liter.
  • Kształcenie umiejętności zachowania się w czasie przyjmowania życzeń i prezentów z różnych okazji.
  • Zachęcanie do nawiązywania kontaktów i zapraszania do zabawy dzieci, które nie porozumiewają się językiem polskim.
  • Kształtowanie tolerancji i akceptacji dzieci innej rasy i narodowości.
  • Wdrażanie do poszanowania praw dzieci wszystkich ras i narodowości.
  • Kształtowanie odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo w czasie gier i zabaw.
  • Wdrażanie do poszanowania zabawek i sprzętów używanych w czasie nauki i zabawy.
  • Kształcenie umiejętności kulturalnego prowadzenia rozmów: włączanie się, uważne słuchanie.
  • Doskonalenie umiejętności dostrzegania zmian zachodzących w środowisku w lecie.
  • Kształtowanie rozumienia stałości objętości płynu.
  • Wzbogacanie wiedzy na temat kosmosu.
  • Rozwijanie postawy poszanowania środowiska – rozmowa na temat ochrony lasów oraz na temat korzyści, jakie człowiek czerpie z lasu – tworzenie „Kodeksu lasu”.
  • Kształtowanie empatii i potrzeby troszczenia się o najbliższych.
  • Wdrażanie do odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo w zakresie dobierania ubioru do rodzaju wakacyjnych aktywności.
  • Wdrażanie zasad higienicznego spożywania potraw.
  • Wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
  • Przygotowanie do podjęcia roli ucznia, kształtowanie pozytywnej postawy wobec szkoły i nauki szkolnej.
  • Kształcenie umiejętności planowania swoich działań. Poznawanie różnych środków transportu
  • Doskonalenie umiejętności recytowania wierszy, śpiewania piosenek, aktywnego uczestnictwa w uroczystościach przedszkolnych.
  • Wdrażanie do odpowiedzialności za własne zdrowie i bezpieczeństwo w trakcie letniego wypoczynku.
  • Wdrażanie postawy zachowania ostrożności i czujności przy zawieraniu nowych wakacyjnych znajomości i uczestniczeniu w spotkaniach towarzyskich.
  • Wdrażanie do okazywania życzliwości i sympatii nowym koleżankom i kolegom nie tylko w przedszkolu/szkole.
Kategoria: Praca w grupach