Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

To jedna z najbardziej niesamowitych akcji, jakie można spotkać w przedszkolu. Dzieci z Przedszkola nr 14 , dzięki zaangażowaniu ludzi z fundacji Wygrajmy Razem poznają życie osób niewidomych. I uwrażliwiają się na potrzeby ludzi, których problemy niewielu dostrzega. Miej Obraz Osoby Niewidomej, czyli różne strony życia w ciemności. To tytuł akcji edukacyjno – kulturalnej, której pomysłodawcą jest niewidzący od 2006 roku Łukasz Baruch. Celem inicjatywy jest przybliżenie  świata w jakim żyją na co dzień osoby niewidome.

Ponadto przedszkolaki zapoznają się w przystępny sposób ze sprzętem ułatwiającym niewidomym życie codzienne (mówiący termometr, mówiący kalkulator, czujnik poziomu cieczy, czytnik kolorów itp.). Dzieciaki zobaczą także jak i za pomocą jakich narzędzi powstaje pismo Braille’a.

Kategoria: Akcje i programy