Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Codzienne czytanie uczniom to najtańsza i najskuteczniejsza metoda podniesienia poziomu przedszkolnej edukacji i poprawy relacji w przedszkolu. 

 

Cała Polska czyta dzieciom – to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”  mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczna, tania i przyjazna metoda wspomagania wszechstronnego rozwoju dziecka  w tym psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.Program zachęca nas do czytania dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest to mądry sposób na spędzanie czasu z dzieckiem a zarazem  najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Czytanie jest podstawowym narzędziem myślenia (w tym również matematycznego!) i zdobywania wiedzy. Dlatego we wszystkich systemach edukacyjnych kładzie się duży nacisk na naukę czytania. Bez tej umiejętności nie można odnieść sukcesu w szkole, a nauka staje się udręką. Niestety, coraz więcej dzieci nie lubi czytać i mało czyta. Współczesne dzieci nie potrafią się skupić i nie rozumieją czytanych tekstów. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele, najważniejsze z nich to słaba znajomość języka wśród dzieci i brak motywacji do czytania, które postrzegane jest jako czynność frustrująca i nudna.

 

Kategoria: Akcje i programy