Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

To już ostatnie spotkanie z Panem Łukaszem Baruchem. 27.11.2018r gościliśmy w Przedszkolu osobę niewidomą było to już ostatnie z cyklu spotkań prowadzonych w ramach realizacji przez Fundację „Wygrajmy Razem” projektu „Miej obraz osoby niewidomej”. Celem spotkania było promowanie wiedzy o aktywności osób niewidomych w różnych dziedzinach życia. W zabawny i przystępny sposób dzieci dowiedziały się, jak funkcjonują osoby niewidome w świecie zmysłów, zapachów, dotyku, słuchu. Duże zainteresowanie wzbudziły przybory, którymi posługują się osoby niewidome: białą laska, czujnik poziomu cieczy, czytnik kolorów. Dzieciaki dowiedziały się, że osoby niewidome starają się wykonywać wiele czynności samodzielnie i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, jednak pomoc osoby trzeciej w określonych sytuacjach może okazać się niezbędna. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci i życzymy  wielu sukcesów

Kategoria: Wydarzenia