W czasie godzinnych zajęć dzieci miały możliwość poznania pszczelarskiego fachu ale także zwyczajów najbardziej potrzebnych Ziemi owadów. Przedszkolaki wszystkich grup zobaczyły plastry pszczele, wnętrze pszczelego ula, wszystkie najbardziej potrzebne w pszczelarstwie narzędzia, mogli również wykonać własnoręcznie świece z wosku pszczelego, spróbować miodu i pyłku kwiatowego. Gwoździem zajęć był szklany ul w którym dzieci zobaczyły ponad 3000 żywych owadów przy pracy. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał książkę o pszczołach, pałeczkę do miodu, własnoręcznie wykonaną świece z wosku pszczelego oraz dyplom Przyjaciela Pszczół! Zdecydowanie były to niestandardowe zajęcia które działając na wszystkie zmysły przedszkolaków, na długo pozostają w pamięci i doskonale pobudziły ich wyobraźnie.