Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

„Światowy Dzień Ziemi” jest to największe ekologiczne święto, w naszym przedszkolu obchodziliśmy je 25.04.2019r. Dzieci wzięły udział w uroczystości , Panie z naszego przedszkola przypomniały dzieciom zasady segregacji śmieci – kolory pojemników i co można a czego nie można do nich wrzucać. 
             Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę wrzucając śmieci do odpowiednich worków.  Dzieci dowiedziały się jak oszczędzać wodę, energię, oraz co to jest recykling.  Przedszkolaki z młodszych grup prezentowały się w układach muzycznych przygotowanych na tę okazję. Na zakończenie przedszkolaki na placu przedszkolnym kolorowały „planety” które nazywały się tak samo jak ich grupy.
            Wyrażamy nadzieję, że ta uroczystość na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem a także uzmysłowi nam wszystkim,  że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat.
              Działania ekologiczne również na stałe wpisane są w działalność naszej placówki poprzez systematyczne zbieranie zużytych baterii , plastikowych nakrętek co wpływa na kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa. 

Kategoria: Wydarzenia