We wtorek 14 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych z grupy ,,Wiewiórki ‘’ i ,,Domisie” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej na przedstawienie teatralne pt. ,,Pszczółka Maja’’ .Spektakl był bardzo ciekawy i humorystyczny.  Bohaterami spektaklu byli oczywiście Pszczółka Majka, jej leniwy przyjaciel Gucio, a także rozśpiewana pajęczyca Tekla, konik polny Filip, ciągle zmęczony żuczek i piękna pani Motylkowa .Dekoracja sceny przedstawiała barwna, letnią łąkę. Do tego doskonała oprawa muzyczna spowodowała, że wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i czuliśmy się jak gdyby wszystko działo się naprawdę.Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki  oraz  bezpiecznego  zachowania  podczas  jazdy  autokarem.