Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

W poniedziałek 13.05.2019 dzieci z grupy Domisie udały się do pobliskiej biblioteki na spotkanie autorskie. Pan Kazimierz Szymeczko, autor wielu książek dla dzieci, opowiadał w jaki sposób stał się pisarzem oraz opowiedział nam jak wygląda jego praca na codzień. Mogliśmy wysłuchać fragmentu jego najnowszej książki o dziejach Polski. Losy królów bardzo zaciekawiły dzieci. Pan Szymeczko oprócz tego, że jest świetnym pisarzem okazał się również wspaniałym narratorem. Opowiedział nam wiele historii i bajek, jednak opowieść o Czerwonym Kapturku najbardziej zapadła dzieciom w pamięci. Pan Kazimierz w sposób ekspresyjny udawał głosy zwierząt i postaci. Spotkanie z nim okazało się ciekawe i pouczające. Dziękuję za zaproszenie!

Kategoria: Wydarzenia