Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Dzieci z grup Biedronek i Słoneczek w dn. 28.05 wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa w Siewierzu.Przedszkolaki przeszły  ścieżkę dydaktyczną, gdzie poznały występujące tam rośliny i zwierzęta. Dzieci nauczyły  się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów najczęściej spotykanych w lesie oraz tropy i ślady zwierząt. W izbie przyrodniczej dzieci poznały wszystkie ssaki i ptaki leśne, a także ich odgłosy. Podziwiały kolekcje różnokolorowych motyli i innych rzadko spotykanych owadów. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek. Na pewno  znów pojedziemy do lasu ale już bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia zdobyte w Nadleśnictwie

Kategoria: Wydarzenia