Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Pod koniec sierpnia do naszego przedszkola trafiły nowe stojaki na rowery za zajęcie I miejsca w tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj.

Metalowe stojaki są nagrodą dla szkół i przedszkoli, którą przygotował koncern hutniczy ArcelorMittal, posiadający swoje zakłady m.in. na terenie Dąbrowy Górniczej i Krakowa. Idea powstania tych stojaków jest szczególna – stworzono je ze złomowanych pieców grzewczych pochodzących z krakowskich domów. Przez cały rok zużyte i stare kopciuchy były składowane na terenie krakowskiej huty, by móc je przetopić w nowe stojaki rowerowe rozdysponowane na terenie tych dwóch miast.

Dzieci i młodzież z dąbrowskich szkół i przedszkoli rywalizowały ze sobą na rowerach, hulajnogach i rolkach. W sumie jeździło prawie 2 tysiące uczniów z 146 klas z 16 placówek. Nasze przedszkole okazało się najlepsze w mieście.

Serdecznie zachęcamy do korzystania ze stojaków przez naszych przedszkolaków

zdjęcia zaczerpnięte ze strony www.dabrowa-gornicza.pl

Kategoria: Osiągnięcia