Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Żabki i Kubusie Puchatki udały się do Miasteczka Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z wyrobieniem wśród dzieci nawyków poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo będąc pieszym czy rowerzystą. Spacer po miasteczku wymagał dużego skupienia i szybkiej analizy znaków drogowych. Dzieciaki pokonywały różnego rodzaju skrzyżowania, zwracały uwagę na ustawione znaki drogowe czy sygnalizację świetlną. Praktyczne ćwiczenia w Miasteczku Ruchu Drogowego stanowiły świetne przygotowanie przed wizytą Pana Policjanta w przedszkolu. Wizyta była bardzo emocjonująca.

Kategoria: Wydarzenia