Dzieciaki z Dąbrowskiej 14stki wybrały się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Celem wycieczki było utrwalenie zdobytych przez dzieci wiadomości i umiejętności o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Po przywitaniu przez pracownika WORD-u dzieci wysłuchały pogadanki pana policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej i obejrzały film ze Sznupkiem w roli głównej o bezpiecznym poruszaniu się po mieście. Następnie przedszkolaki przystąpiły do  „zajęć praktycznych” w pomieszczeniu ze symulatorem przejścia dla pieszych. Uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię w różnych warunkach widoczności, z sygnalizacją świetlną i bez. Pobyt w WORD zakończył się pokazem z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.