Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka miały okazję przekonać się dzieci z Przedszkola nr 14 w Dąbrowie Górniczej.  Odbyła się tam kolejna edycja zajęć z udziałem psa.  Dogoterapia to metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę, a psy potrafią być wspaniałymi terapeutami, rozwijają umiejętność okazywania emocji. Tym razem odwiedził nas Żelek, przesympatyczny, mały, futrzany przyjaciel. W czasie tego spotkania dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie ze zwierzętami. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Dzieci poznały zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku. Zajęcia te dały wiele radości, były pouczające i  relaksujące, ponieważ  rytmiczne głaskanie pieska  i słuchanie bicia jego serduszka  pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci w wieku przedszkolnym. Obecność zwierzęcia sprawia, że uczestnicy zajęć szybciej i chętniej nawiązują kontakt z prowadzącym, zapominają o stresie, są bardziej otwarci.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi za wspaniałe spotkanie.

Kategoria: Wydarzenia