Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu  odbyła się 13 listopada w grupie Biedronek i 14 listopada w grupie Słoneczek. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci . Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ.

Po części artystycznej dzieci obiecały:

Zgodnie bawić się w przedszkolu,

przychodzić każdego dnia z uśmiechem,

słuchać pani i pomagać kolegom,

być dzielnym przedszkolakiem.

Po przysiędze nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor . Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominki.