Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

20 listopada 2019 roku Przedszkole nr 14 wzięło udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego przez UNICEF POLSKA – organizację, która z ramienia ONZ jest „strażnikiem” praw dzieci na świecie.

W tym roku wypadła wyjątkowa 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Na tę okoliczność dzieci i nauczyciele z przedszkola byli ubrani na niebiesko. Niebieski to kolor symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie.

W salach przeprowadzono zajęcia w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze dla grup przedszkolnych pod hasłem przewodnim „Dla każdego dziecka – dzieciństwo”.

Obchody 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka były okazją, aby przypomnieć o zobowiązaniu do przestrzegania praw dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.