Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
kolorowe kredki bardzo lubią mnie…”

22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to jest w szczególny sposób związane z Nami, ponieważ swoje pierwsze prace wykonujemy właśnie kredką. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych zabaw.Nie zabrakło piosenki pt. „Kolorowe kredki „ oraz wiersza „Edek z krainy kredek”. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowana, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych, ruchowych oraz do konkurencji  sprawnościowych.  Dzięki zabawom utrwaliliśmy nazwy kolorów . Nie wiadomo kiedy, a nasz jesienny dzień  pokolorowaliśmy „na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo”… To był wesoły dzień!!

 

Kategoria: Wydarzenia