Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Uroczystość Jasełek w naszym przedszkolu jest od wielu lat wpisana w kalendarz imprez i uroczystości. Integruje ona dom rodzinny i przedszkole, wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój, a jednocześnie pozwala kultywować obrzędowość wynikającą z tradycji.

W miłą i świąteczną atmosferę wszystkich obecnych wprowadziły dzieci, które wystawiły „Jasełka” oraz „Dziadka do orzechów”. W każdej grupie wiekowej miały one inną formę. Można było posłuchać kolęd, zobaczyć Maryję i Józefa, aniołków, pastuszków, króli podążających za gwiazdą betlejemską do miejsca narodzin Jezusa.

Inną formą przedświątecznego spędzenia czasu były warsztaty z rodzicami. W miłej atmosferze i przy dźwiękach kolęd powstały piękne ozdoby, którymi zostały ozdobione choinki.

Ponieważ święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy to pamiętamy o innych i nawzajem obdarowujemy się prezentami, dlatego też dzieci nie zapomniały o swoich rodzicach, wręczając im własnoręcznie wykonane świąteczne prezenty. Te wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców.

Kategoria: Wydarzenia