Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

 

Szanowni Państwo!

Przed nami wakacje – czas odpoczynku dla najmłodszych. Jednak by zabawa na świeżym powietrzu była bezpieczna, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa lekcję „Bezpieczne wakacje” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Proszę o zamieszczenie materiałów na stronach internetowych i w mediach społecznościowych  Państwa placówek. W załącznikach, które można pobrać klikając w poniższy niebieski przycisk, przesyłam prezentację multimedialną w dwóch formatach, zadanie do wykonania dla dzieci i grafikę do zamieszczenia. Jeśli macie Państwo możliwości, by przekazać materiały rodzicom, to bardzo bym o to prosił.
W przyszłym tygodniu otrzymacie Państwo link do wygenerowania podziękowania za lekcję, a także informacje o certyfikatach za udział w akcji w roku szkolnym 2019/2020.

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła nam realizacje kilku lekcji i inicjatyw, które w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” planowaliśmy na na miesiące marzec-czerwiec. Jednak mogę Państwa zapewnić, że wszystkie niespodzianki, które dla Państwa przygotowaliśmy na ten rok szkolny, zrealizujemy w kolejnym roku szkolnym.

Na koniec tej wiadomości zwracam się z jeszcze jedną małą prośbą. Uczestniczące w naszej akcji Przedszkole Publiczne w Niegowie bierze udział w konkursie „Podwórko Talentów NIVEA”, w którym nagrodą są nowe place zabaw dla dzieci. Proszę w miarę możliwości i chęci o oddanie głosu wyżej wspomniane przedszkole.  Zagłosować można tutaj: KLIKNIJ

Ciepło dziękuję za Państwa pomoc.

Z wyrazami szacunku,
Dawid Wiejata
koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”
Centrum Rozwoju Lokalnego

 

Prezentacja multimedialna do lekcji powstała w oparciu o kolorowankę edukacyjną „Bezpieczne wakacje”, której koncepcję wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego współtworzyły m. in. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Podhalańska i Grupa Krynicka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Fundacja GOPR, Grupa Jurajska.
O naszych akcjach…
Twoja ulubiona opowieść biblijna
„Twoja ulubiona opowieść biblijna” – to wyjątkowy ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 4-13 lat,
Dzieci uczą rodziców w domu
To darmowe materiały do pobrania i nauki w domu, które są udostępniane w każdą środę i każdy piątek. To ponad 100 zadań, które na Was czekają…
Dzieci uczą rodziców
To ogólnopolska akcja edukacyjna, objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, w której uczestniczy ponad 250 000 dzieci z 4073 placówek z całej Polski..

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili
w mediach społecznościowych
Centrum Rozwoju Lokalnego
ul. Zaparkowa 23
42-400 Zawiercie
e-mail: crl@crl.org.pl
Strona internetowa: www.crl.org.pl

http://www.przedszkole14-dg.pl/wp-content/uploads/2020/06/Prezentacja-multimedialna-Bezpieczne-wakacje.pdf

 

http://www.przedszkole14-dg.pl/wp-content/uploads/2020/06/Zadanie-do-wykonania-Bezpieczne-wakacje.pdf

Kategoria: Akcje i programy