Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

W piątek 30 października kolor pomarańczowy w grupie „Słoneczek” rządził od samego rana. Dzieci tego dnia były ubrane na pomarańczowo. Posiłki w tym dniu również były w tym kolorze. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się w jaki sposób można dynie przetwarzać i co można z nią zrobić. Również z okazji „dnia dyni” przygotowane były różnorodne zabawy muzyczno -ruchowe z bohaterką dnia w roli głównej.

Najciekawsze okazało się doświadczenie eksperymentalne, gdzie powstawała rosnąca farba, która wylądowała na dyniowych obrazkach. Dzieci w grupie „Żabki” również stworzyły piękne prace plastyczne z okazji ” Święta Dyni”

Kategoria: Wydarzenia