Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Dnia 06.11.2020 r. sala w Słoneczkach zamieniła się w Bajkową Krainę. Można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Dinozaury, Królowe Lodu, Strażaków, Zwierzęta… Aby uczcić ten dzień zorganizowane zostało bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły Słoneczka. Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną „W krainie bajek”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Podobnie jak Kopciuszek musiał wybierać soczewicę z popiołu, my oddzielaliśmy groch od fasoli. Zadanie to sprawiło nam najwięcej radości. Oddzielanie tak małych ziarenek było dla nas prawdziwą lekcją cierpliwości. Rekwizyt Królewny Śnieżki- czyli jabłko zwinnie przemieszczało się z rączki do rączki.  Na zakończenie dostaliśmy kolorowanki dotyczące baśni. Dzień Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Dzieci przekonały się, że warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Kategoria: Wydarzenia