Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli. Z tej okazji w każdej grupie, od maluszków do starszaków, rozmawialiśmy o prawach i obowiązkach, które każde dziecko ma od najmłodszych lat. Odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki, integracji. Nauczyciele w grupach zapoznali dzieci z  wierszem M. Brykczyńskiego – Prawa dziecka oraz ideą J. Korczaka. Podsumowaniem zajęć były indywidualne prace plastyczne oraz zabawy muzyczno – taneczne.

 

Kategoria: Wydarzenia