Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

 

W środę 17 lutego „słoneczka” i „biedronki” obchodziły nietypowe święto – „Święto kota”.

W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy czy przebierając się w stroje z przyczepionymi ogonkami oraz uszkami. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Dowiedziały się również jak przywołuje się koty w różnych krajach. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych, a także śpiewanie kocich piosenek.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt- dlatego „słoneczka” zorganizowały zbiórkę dla kotów ze schroniska.

Kategoria: Wydarzenia