Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO

„WESOŁE MAMY MINY, GDY W DOMU ĆWICZYMY”

Konkurs logopedyczny został zorganizowany w ramach Europejskiego Dnia Logopedy obchodzonego 6 marca. Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 14 w Dąbrowie Górniczej.

Celem konkursu logopedycznego było:

  • rozwijanie kreatywności dzieci;
  • zainteresowanie dzieci i rodziców tematyką logopedyczną;
  • popularyzacja zabaw logopedycznych w domu;
  • wspomaganie rozwoju dzieci.

Zadanie polegało na tym, aby uwiecznić na fotografii dziecko w trakcie wykonywania dowolnego ćwiczenia usprawniającego aparat mowy lub ćwiczenia oddechowego.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniku konkursu logopedycznego!

W konkursie wzięło udział siedmioro wychowanków naszego Przedszkola z różnych grup wiekowych. Serdecznie dziękujemy za zgłoszenia do konkursu wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom. Wykazaliście się ogromną pomysłowością i kreatywnością podczas domowych ćwiczeń logopedycznych, dlatego też postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Dzieci, które wysłały swoje zdjęcia konkursowe, zostaną nagrodzone miłą niespodzianką i otrzymają pamiątkowe dyplomy. Sponsorem nagród jest Rada Rodziców.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, przedstawiające dzieci podczas wykonywania ćwiczeń logopedycznych w domu.

 

ALICJA TARASZKOWSKA, 6 lat, grupa Domisie

Ćwiczenie oddechowe na wydłużenie fazy wydechowej poprzez dmuchanie powietrzem przez słomkę na borówkę i kierowanie jej po torze. Tor z masy solnej, makaronu, kaszy, a znaki drogowe z ogórków i marchewki .

 

NATALIA SZKLAREK, 6 lat, grupa Wiewiórki

Zlizywanie czubkiem języka rozsmarowanej na talerzu Nutelli w kształcie serca, koła.

 

 

MARCIN SZCZUDŁO, 5 lat, grupa Żabki

Ćwiczenie poprzedziło przygotowanie planszy z ulubionymi bohaterami z bajki (pod postaciami są różnej wielkości otwory od największego do najmniejszego). Planszę stawiamy w odległości od gracza. Dmucha on przez słomkę na płatki kukurydziane, aby przeszły na drugą stronę. W zależności, do której postaci wpadnie płatek, uzyskujemy odpowiednią ilość punktów.

 

OLIWIA BIELEŃSKA, 5 lat, grupa Żabki

Dmuchanie przez słomkę na ziarno fasoli, które staramy się przeprowadzić przez labirynt do doniczki. Labirynt wykonany z plasteliny.

 

 

WIKTORIA BIELEŃSKA, 3 lata, grupa Słoneczka

Zlizywanie bez użycia rąk narysowanego miodem słoneczka na talerzyku, kierując językiem góra – dół.

 

ANTONI BUNDYRA, 4 lata, grupa Biedronki

Przenoszenie winogron za pomocą słomki.

 

CEZARY SADOK, 7 lat, grupa Puchatki

Z butelki i słomki stworzona została dmuchawka. W środku znajdują się płatki kukurydziane. Dmuchanie przez słomkę do momentu, aż płatki zaczną podskakiwać w dmuchawce.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Aneta Knapik

A o to fotorelacja z rozdania nagród.

Kategoria: Osiągnięcia