Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze

Domisie

•

Rozwijanie umiejętności relaksowania się podczas słuchania utworów literackich i muzycznych

• Rozwijanie umiejętności obdarzania innych uwagą i cierpliwego oczekiwania na swoją kolej
  • Zachęcanie dzieci do twórczej ekspresji plastycznej i swobodnego eksperymentowania z kolorami, plamą i linią oraz do wykorzystywania różnych technik plastycznych.
  • Poznawanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla wiosny i lata.
  • Uwrażliwianie dzieci na piękno polskich krajobrazów.
  • Zachęcanie do oglądania dzieł malarskich i rozmawiania o nich.
  • Stwarzanie okazji do działalności plastycznej związanej z przeżyciami muzycznymi.
  • Wspieranie dzieci w budowaniu poczucia własnej wartości i zachęcanie do prezentowania swoich prac.
  • Rozwijanie wyobraźni i koordynacji wzrokowo-ruchowej w zabawach plastycznych i konstrukcyjnych.
  • Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych przez poznanie ekosystemu łąki oraz jej mieszkańców.
  • Doskonalenie umiejętności spostrzegania cech zewnętrznych i formułowania ustnej charakterystyki.
  • Rozwijanie wrażliwości słuchowej.
  • Rozwijanie zdolności do przeprowadzania analizy i syntezy słuchowej.
  • Rozwijanie mowy przez ćwiczenia oddechowe.
  • Kształtowanie umiejętności dodawania i odejmowania.
  • Rozwijanie umiejętności współpracy w zespole z uwzględnieniem samodzielnego podziału zadań.
  • Rozwijanie intuicji geometrycznej
  • Zapoznanie dzieci ze specyfiką wybranych zawodów z najbliższego otoczenia.
  • Wdrażanie do przewidywania dobrych i złych skutków sytuacji życiowych oraz uświadomienie konsekwencji wynikających z różnych zachowań.
  • Rozwijanie chęci służenia innym i niesienia pomocy.
  • Doskonalenie sprawności manualnej i umiejętności bezpiecznego posługiwania się nożyczkami.
  • Rozwijanie wrażliwości słuchowej.
  • Stwarzanie dzieciom sytuacji, w których mogą nabierać pozytywnych doświadczeń w prezentowaniu się na scenie, i wspieranie ich w pokonywaniu tremy i nieśmiałości.
  • Kształtowanie u dzieci świadomości własnej roli społecznej w rodzinie oraz ról innych jej członków i związanych z tym obowiązków.
  • Uwrażliwienie dzieci na potrzebę dzielenia się z innymi.
  • Doskonalenie umiejętności wypowiadania się na określony temat w sposób zrozumiały dla otoczenia i formułowania myśli w formie zdań poprawnych gramatycznie i składniowo.
  • Budzenie u dzieci poczucia własnej wartości i wiary we własne siły przez angażowanie ich w organizowanie przyjęcia i przedstawienia.
  • Uwrażliwienie dzieci na potrzebę dzielenia się z innymi.