ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE:

• Kształtowanie świadomej przynależności do narodu i kraju.
  • Przygotowanie do zgodnego współżycia w Europie i świecie, kształtowanie tolerancji wobec ludzi innych ras i kultur.
  • Rozwijanie orientacji przestrzennej, posługiwanie się nazwami kierunków.
  • Odczytywanie symboli na mapie i globusie.
  • Umożliwienie dzieciom zdobywania wiadomości na temat zwierząt żyjących w dżungli.
  • Rozwijanie zdolności liczenia, dodawania i odejmowania oraz grupowania elementów (określanie liczby elementów w zbiorze, rozumienie pojęcia „równoliczny”).
  • Ćwiczenie spostrzegawczości, pamięci i wrażliwości słuchowej.
  • Kształcenie zdolności negocjowania podczas wspólnego tworzenia gier ściganek.
  • Zapoznanie dzieci z krajobrazami charakterystycznymi dla różnych regionów Polski.
  • Doskonalenie umiejętności wyrażania myśli w formie zdań (poprawnych składniowo, logicznie i gramatycznie).
  • Uświadomienie konieczności objęcia ochroną niektórych gatunków roślin i zwierząt.
  • Budzenie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie do podejmowania prób samodzielnego czytania.
  • Wdrażanie dzieci do wyodrębniania głosek w prostych słowach.
  • Rozwijanie umiejętności wyrażania emocji w sposób akceptowany społecznie.
  • Rozwijanie umiejętności ruchowych, cech motorycznych przez zabawy i ćwiczenia organizowane oraz samorzutne;
  • Dostarczenie dzieciom wiedzy o przyrodzie i środowisku społecznym, typach krajobrazów itp.;
  • Stwarzanie sytuacji do bezpośredniego kontaktu z przyrodą jako źródłem marzeń, przeżyć i doznań;
  • Rozwijanie mowy i myślenia przez samodzielne wypowiedzi na temat zbliżających się wakacji – mówienie o swoich marzeniach;
  • Aranżowanie sytuacji sprzyjających nawiązywaniu życzliwych kontaktów z ludźmi.