Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w Dąbrowskich Jarmarkach Bożonarodzeniowych, które rozpoczną się już za kilka dni.

W tym roku w Dąbrowie Górniczej tuż przed świętami Bożego Narodzenia świąteczną atmosferę będzie można poczuć w trakcie dwóch miejskich Jarmarków Bożonarodzeniowych – pod Bazyliką w Strzemieszycach oraz w Fabryce Pełnej Życia.

Wieczorową porą, 16 grudnia o godzinie 19:00, zaprosimy Was do Fabryki Pełnej Życia, by wspólnie wyruszyć do świata magii. Podczas spektaklu familijnego pt. „Eliksir” (na podstawie powieści Michaela Ende) przygotowanego przez pedagogów MOPT-u, poznamy świat tajemnicy i prawdziwych emocji, w którym toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Bohaterami przedstawienia są czarownica i czarnoksiężnik oraz przebiegłe, ale i zabawne zwierzęta. Widzów czeka duża dawka przygód i humoru. Przesłanie tej opowieści – trzeba mocno wierzyć w spełnienie nawet najskrytszych marzeń, bo jeśli czegoś bardzo się pragnie, to spełnienie na pewno stanie się rzeczywistością.

Będzie to wstęp do jarmarku, który w pełni rozkręci się w piątek 17 grudnia.

17 grudnia (piątek) dniem występów artystycznych, rękodzieła i kolędowania

Tego popołudnia – od 15:00 – czekają na wszystkich stragany wypełnione dekoracjami świątecznymi ręcznie wykonanymi przez uczniów dąbrowskich placówek oświatowych, członków stowarzyszeń i fundacji. Tego dnia nie może zabraknąć Mikołaja i Śnieżynek, których na pewno spotkacie w Fabryce. Ze sceny rozbrzmiewać będą świąteczne melodie w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych Klubu Helikon, Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach, Akademii WSB,  Miejskiej Orkiestry Dętej oraz zespołów „Swing Sisters” i Poczytalni.

Budynek Warsztatu zapełni się materiałami do wyrobu świątecznych wianków, stroików i kartek bożonarodzeniowych, skarpet – które będzie można zrobić samodzielnie, pod okiem plastyków z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pałacu Kultury Zagłębia i Akademii WSB.

To nie koniec atrakcji! Podczas warsztatów literacko-wokalnych będzie można nagrać własnego mini audiobooka, pastorałkę czy kolędę. Pamiątkowa płyta z nagranym wykonaniem swojego utworu, będzie doskonałym świątecznym prezentem.

Mamy też dla Was choinki od Szkółki Drzew i Krzewów Alicja. Każdy uczestnik jarmarku, które weźmie udział w konkursie, będzie miał szansę na wygranie świątecznego drzewka. O szczegółach konkursu opowie Wam ze sceny Mikołaj. Nie możecie tego przegapić.

Z gorącą herbatką, grzanym winem i ciepłym posiłkiem będzie czekała na nas ekipa restauracji Domolo.

Sobota pod znakiem świątecznych smakołyków

W sobotę rano (18 grudnia) w Warsztacie kolejny dzień świątecznych, bezpłatnych warsztatów – tym razem organizowanych przez Fundację Fabryka Kulturalna. Własnoręcznie przygotowany wianek bożonarodzeniowy, anioł czy świąteczna świeca będą najpiękniejszym podarkiem. W godzinach popołudniowych warsztaty ustąpią miejsca „Targowi na Zielonym”, który będzie okazją do zaopatrzenia się w zdrowe, świąteczne wiktuały, przywiezione przez rolników i drobnych wytwórców. Nie zabraknie tradycyjnych wędlin, ekologicznego chleba i  warzyw, domowych przetworów, kiszonek, miodów, pierników i wielu innych świątecznych pyszności. Będzie też nieco rękodzieła i naturalnych kosmetyków.

Niedziela – dwa jarmarki

W tym dniu będziecie mogli odwiedzić dwa miejsca – świąteczne atrakcje nadal będą czekały w Fabryce Pełnej Życia, ale także w Strzemieszycach Wielkich, pod bazyliką. W centrum od świtu dzięki TPDG, tradycyjnie już, wystawcy pokażą najpiękniejsze skarby Dąbrowskiego Jarmarku Staroci. A w Warsztacie FPŻ królować będzie rękodzieło – niepowtarzalne świece, ozdoby świąteczne, unikatowa biżuteria czy grafiki. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będziecie mieli szansę na zakup unikatowych, ręcznie robionych przedmiotów, które doskonale odnajdą się pod choinką.

Z kolei Stowarzyszenie Budzimy Strzemieszyce zaprasza na Jarmark w Strzemieszycach Wielkich, który rozpocznie się już o 9:00 przy Bazylice NSPJ. Pośród licznych atrakcji, poza występami artystycznymi Zespołu Pieśni i Tańca PKZ „Gołowianie”, będą czekały animacje z Apli Papli (własnoręczne wykonywanie bombek na choinkę), Bieg Skrzata, konkurs na bożonarodzeniowy stroik z materiałów eco. Będą też choinki dla mieszkańców (jako nagrody w konkursach) oraz sprzedaż konkursowych stroików (w celach charytatywnych na rehabilitację i leczenie bliźniaków Adasia i Zuzi Matula ze Strzemieszyc Małych).

Szczegółowy harmonogram:

https://bit.ly/jarmarkbozonarodzeniowy.dg

 

Serdecznie zapraszamy

Kategoria: Ogłoszenia