Przedszkole Nr 14

ul. Tysiąclecia 25a
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel. (32) 264-26-02
e-mail: dyrekcja@przedszkole14-dg.pl

przedsz

NUMER  TYMCZASOWYa

575-102-468

 

„Dziecko to motyl nad spienionym potokiem życia,

jak dać trwałość, a nie obciążyć lotu,

hartować,  a nie niszczyć skrzydeł”

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Janusz Korczak

Przedszkole nr 14 mieści się przy ul. Tysiąclecia 25 a w Dąbrowie Górniczej  w dzielnicy Gołonóg. Swoją działalność rozpoczęło 1 marca 1976 roku. Mieści się w budynku wolno stojącym, który cały czas jest modernizowany   dla potrzeb dzieci.

page

Placówka otoczona jest przestronnym i funkcjonalnym ogrodem. W ogrodzie przedszkolnym zlokalizowany jest plac zabaw, wyposażony  w kolorowe i nowoczesne urządzenia rekreacyjne służące dzieciom do zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu.

 

cats1

Placówka posiada 6 przestronnych, jasnych, słonecznych i kolorowych sal dydaktycznych, wyposażonych  w nowoczesny sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne i bezpieczne zabawki. 

Sala „Słoneczka”

 
Sala „Biedronki”
 

Sala „Wiewiórki”

Sala „Kubusie Puchatki”

 Sala „Żabki”

 
Sala „Pszczółki”

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest możliwość korzystania z holu zabaw wyposażonego w różnego rodzaju zabawki między innymi: domek, samochodziki, skaczące piłki, labirynty, poduchy sensoryczne. Wspaniałą atrakcją jest basen z piłeczkami oraz zjeżdżalnia, która daje maluchom dużo frajdy. Budynek objęty jest monitoringiem.
 

Szatnia dla dzieci

643972_199462440187269_2051948533_n

Przedszkole zapewnia swoim wychowankom warunki do wszechstronnego rozwoju, poprzez rozbudzanie ich aktywności, w taki sposób, by stały się:

  • ciekawe świata,
  • samodzielne i twórcze,
  • pewne swoich możliwości,
  • otwarte na potrzeby innych,
  • odpowiedzialne i obowiązkowe,
  • kulturalne i tolerancyjne,
  • świadome zagrożeń,
  • spełnione i szczęśliwe.

Przedszkole jest otwarte na potrzeby, wymagania i oczekiwania dzieci, rodziców i środowiska przy jednoczesnej współpracy z nimi. Nad rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana, zaangażowana kadra pedagogiczna, stosująca nowoczesne metody nauczania i wychowania. Nauczyciele zapewniają wychowankom ciekawe zajęcia, zabawy oraz atrakcje poza przedszkolem, tj. spacery, wycieczki, imprezy plenerowe, wyjazdy do kina i teatru, udział  w organizowanych na terenie miasta konkursach i festiwalach. Nauczyciele prowadzą zajęcia nowatorskimi metodami pracy z dzieckiem, czego dowodem jest m.in. realizacja programów własnych „Dziecko w świecie liter”, „Zaczarowana matematyka”.

Placówka upowszechnia tradycje rodzinne i świąteczne oraz ważne wydarzenia poprzez organizowanie „Pikników Rodzinnych”, spotkań z okazji świąt, uroczystości z okazji min. „Dnia Babci i Dziadka”, „Dnia Matki i Ojca”. Przedszkole dba o promowanie umiejętności wychowanków w środowisku lokalnym poprzez aktywny udział dzieci w konkursach, turniejach, olimpiadach i zawodach sportowych. Dzieci prezentują swoją wiedzę i umiejętności podczas zajęć otwartych dla rodziców, uroczystości przedszkolnych, występów artystycznych, wystaw prac dzieci w środowisku lokalnym.

wiersz